Adım Adım SEO Uyumlu Makale Yazımı

Seo Uyumlu Makale yazmak kısaca arama motorlarında yazılan içeriğin daha erken ve kolay bulunmasını sağlar. Ancak SEO uyumlu makalenin belirli başlı yazım kuralları vardır, ilk olarak SEO nedir bunu bilmeniz gerek.

SEO Nedir?

SEO web sitelerin google ve benzeri arama motorlarındaki sıralamaların en iyi sonuc vermesi için yapılan işlemlerdir yani Arama Motoru Optimizasyonu, Doğru ve profesyonel bir SEO işlemi ile web siteleriniz arama motorları tarafından en iyi sıralamalar gelebilir.

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

İlk önce Makale yazıyorsanız bunu özgün ve benzersiz yazmanız gerekmektedir ilk kural makalenizin özgün olmasıdır. Benzersin bir makale her zaman arama motorları tarafından üst sıralara getirilebilir.
Makale yazarken içeriğin kaliteli olması ve İstenilen bilgiyi kullanıcıya vermesi gerekir örneğin Astronot nasıl olunur isimli bir makale içerik olarak astronot olmayı ve nasıl olabileceğini detaylıca vermesi gerekiyor eğer bu içerik bulunursa arama motorları tarafından üst sıralarda kendine yer bulacaktır.

  • Anahtar kelime kullanımı: SEO uyumlu makaleler de anahtar kullanım yoğunluğunuzu iyi ayarlamanız gerekmektedir. Yazılarınızın başında, ortasında ve sonunda anahtar kelime kullanımına dikkat ediniz.
  • Başlık seçimi: Makalelerinizin başlığı benzersin olmalı SEO uyumlu makalelerin Başlıklarında anahtar kelime kullanırsanız etkisini göreceksiniz, Başlığınızın içinde mutlaka 1 adet anahtar kelime geçsin ve Başlık 50-60 karakteri geçmemesine dikakt etmeniz gerekmekte.
  • Yazı Uzunluğu: Yazılarınızı kısa veya çok uzun tutmamalısınız ideal yazı uzunluğu 300-500 kelimedir, Bir yazıyı kısaltarak kullanıcıya eksik bilgi verebilir ve sadece yazı yazmak için yazmış olursunuz buda arama motorları tarafından sevilmez. Yazıyı çok uzun tutarsanız içerikten kopmuş olabilir yada kullanıcı yazının uzunluğundan sıkılabilir, Seo uyumlu makale yazımı için ideal uzunluklar da yazmaya bakın.
  • Etiket kullanımı: Yazı içi başlıklar da mutlaka H1 – H2 – H3 etiketlerini kullanınız SEO uyumlu makaleler de kullanımları önemlidir.
  • URL Yapısı: Yazınızın URL yapısı çok önemlidir yazıya verilen URL’de mutlaka anahtar kelimenizi geçirin ve URL’yi kısa tutun. Eğer sitelerinizin ayarlamalarını yaparsanız otomatik SEO uyumlu URL verebilir.

Written by 

BLOG BİZİM İŞİMİZ BABBBAAAA!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir