BLOG YAZARAK PARA KAZANMAK

Öncelikle hayalinizdeki fikri hayata geçirin. Ne istediğinizi bilmeli ve başlayacağınız bu yolda istikrarlı bir şekilde devam etmelisiniz. Baştan söylemeliyim ki sıkılgan uğraşmaya üşenen, hemen pes edecek yapıda biriyseniz şimdiden Blog yazarlığı yapma düşüncesini kafanızdan çıkarın.
Blog’dan para kazanmak için tabi ki bir bloga ihtiyacınız olacak. Peki blog açmayı bilmiyorsunuz bunun için Blog nasıl açılır adlı makalemizi okuyup buraya tekrar dönebilirsiniz. Açtığınız blog ornek.wordpress.com – ornek.blogspot.com gibi olmamalı. Ücretli bir şekilde alan adı satın almanız gerekir. Bunların hepsini yaptım peki nasıl para kazanacağım ?
İçeriklerinizi düzenli bir şekilde hazırlayarak tabi ki’de kopya olmamak şartıyla bizzat kendiniz yazmanız şartı ile düzenli olarak içerik üretmelisiniz. İçeriklerinizi okuyan insanların sıkılmaması için güzel bir anlatıma sahip olmayı aklınızdan çıkarmayın. Hayalinizdeki blogu oluşturduğunuzda geriye kalan tek şey içerik oluyor zaten. Peki bunların hepsini yapıyorsunuz ama nasıl para kazanacaksınız ?
Google’nin biz blog yazarları için oluşturmuş olduğu ”Google Adsense” programına başvuru yapmanız gerekir. Başvuru yapmadan önce 11 Adımda Adsense Onay Almak başlıklı makalemizi okumanızı şiddetle tavsiye ederim.
Sosyal olmak Blogdan kazanacağınız parayı katlayacaktır. Blog’unuza özel bir İnstagram/Twitter/Pinterest gibi hesaplar açarak devamlı içerik paylaşımı ve blogunuzun konusu olan kategorilerde siteleri takip edin. Oralarda küçük çaplı tanıtımlar yaparak insanların sizi tanımasını ve blogunuzu ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.
İçeriklerinizin aydınlatıcı olmasını unutmayın. Ziyaretçilerinizin sizi devamlı ziyaret etmeleri için yapmanız gereken en önemli şeylerden biride aydınlatıcı metinler olacaktır. Bir ziyaretçi olumlu sonuçlar aldığı sayfayı devamlı takip edecek ve sizin kazancınızda sabit bir getirisi olacaktır.
Kategorinizle ilgili Blogları/Siteleri ziyaret edip tanıtımınızı yapmaktan çekinmeyin bu önemli bir faktördür. İnsanlar eğer ziyaret ettikleri bloglardan aydınlatıcı bir sonuç alamazlar ise altarnatif olarak başka Bloglara veya sitelere göz atacaklardır. Bu yüzden kendinize o sitede alternatif bir site olarak kenara bırakmayı unutmayın.
Peki bunların hepsini yapıyorum fakat ”Google Adsense” kazandırmıyor ne yapmalıyım ? Bunun için Google Adsense TBM Arttırma Çalışması Nasıl Yapılır isimli makalemizi okuyabilirsiniz. Tabi ki şöyle bir durum var. Sitenizi tanıtıyorsunuz Google Adsense insanlar en son ne aradıysa Google’de onların dikkat çekebileceği reklamları onlara göstermekte tabi ki. Ne olursa olsun ziyaretçi sayınız az ise Google Adsense’dende fazla bir getiri beklemeyin. Ziyaretçinizi nasıl arttıracağınızı bilmiyorsanız, Blogumun Sitemin Hitini Nasıl Arttırırım isimli makalemizi okuyabilirsiniz.
Bir makalenin sonuna daha geldik. Herkese iyi Bloglar dilerim. 🙂

Written by 

BLOG BİZİM İŞİMİZ BABBBAAAA!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir