Blogdan Para Kazanmak / DETAY

Blog yazarak para kazanmak mümkün mü herkes tarafından merak edilen bir soru. Bir blog veya web sitesinden para kazanmak isteyen binlerce insan var. Günümüzde insanlar artık evlerinden çalışarak gelir elde edebiliyolar en kolay yollardan biri de blog yazmak .

Blog nasıl açılır?

İlk önce güzel bi sektör bulmalısınız kendinize sağlık, ekonomi vb sektörü bulduğunuza göre konulara karar vermelisiniz nasıl yazıcam ne yazıcam? Önemli bir noktada içerik kaliteniz iyi olursa ona göre geri dönüşler iyi olacaktır.

  • Domain hosting alarak kendinize bir blog sitesi kurabilirsiniz
  • Parasız blog sitelerine üye olarak blog açabilirsiniz

En önemlisi düzenli içerik girmenizdir bloga düzenli bir şekilde içeriklerinizi girerseniz insanların sizin blogunuza girmesini alıştırabilirsiniz sürekli ve kaliteli bilgi noktası olmalısınız.

Blogdan Nasıl Para Kazanılır?

Bir blog açtınız düzenli bir şekilde yazılarınızı da giriyorsunuz blogdan para kazanmak kısmını merak ediyosunuzdur. Bunun için bir çok farklı yöntem mevcuttur sizin için bazılarını açıklıyoruz.

  • Sponsor içeriklerinden para kazanmak : Blog yazarlarının önemli para kazanma noktalarından biri de sponsorlu içeriklerdir, Blogunuzu düzenli bir şekilde içeriğini güncel tutuyorsanız firmalar sizinle iletişime geçecektir yada siz geçebilirsiniz, Örneğin bir makyaj blogunuz var Makyaj markalarının ürünlerine güzel bir inceleme yaparak hem reklam geliri elde etmiş olucaksınız hem de kullanıcılarınıza güzel bir inceleme yazısı yazmış olacaksınız.

Adsense ile para kazanmak : Adsense google tarafından yönetilen reklam birimi Bu reklamlar ile aylık düzenli bir şekilde reklam geliri elde edebilirsiniz, Blogunuz reklam politikalarına uyar ise başvurunuz kabul oluyor ve google reklamları siteniz de yayınlanıyor kullanıcılar bunlara tıkladıkca para kazanıyorsunuz.

Satış ortaklığı ile para kazanmak : En kolay para kazanma yöntemlerinden biri de budur , blog yazılarınızda tavsiye ettiğiniz ürünlerin satışından komisyon alabilirsiniz, Tanıttığınız markaların ürünler bloglarınızdan gelen kullanıcılar tarafından satın alınırsa belirli bir yüzde kazanmaktasınız. Blog yazarlarının ciddi gelir kapılarından biri de bu.

Blogdan para kazanmak isteyen herkesin merak ettiği soruları cevapladık, Para kazanmak için en önemli nokta düzenli bir şekilde blogunuzu güncel tutmak!

Written by 

BLOG BİZİM İŞİMİZ BABBBAAAA!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir