Domain Alıp Satarak Para Kazanmak

Domain yani alan adı herkes tarafından bilinen iletişim için kullanılan adreslere verilen isim yani sitelerin ismidir örneğin facebook.com dünya üzerinde domain alıp satarak ciddi bir gelir elde eden bir çok insan var, Bu isimler giderek popülaritesini arttırmakta ve ticaret olarak çok uç noktalara gitmektedir.

Elinizde biraz nakitiniz var ise ve yatırım olarka ne yapmalıyım diyorsanız Domain alıp satarak para kazanmak sizin için de çok zor olmayabilir belirlediğiniz alan adlarını alıp saklayarak ileri de ciddi fiyatlara satabilirsiniz şuana kadar satılan bazı domainlerden örnek vermek gerekirse cars.com 872 milyon dolar, 360.com 17 milyon dolar gibi bir rakamla satıldı

Sağlam ve kaliteli domainlere yatırım yapmak istiyorsanız ciddi bir arayışın içine girmeniz gerekmektedir, güzel ve akılda kalıcı bir domain bularak domainden para kazanmak kaçınılmaz olabilir Domain işi yapanların büyük çoğunluğu bir çok kelime de araştırma yapıyor ve alacaığı domainin aranmalarına kadar araştırma yaptırıyorlar.

Bir diğer yöntem ise domain satıcılarından alım yapmaktır eğer domainin geleceğine ve getirisine güveniyorsanız satıcı ile irtibata geçip satın alabilirsiniz ciddi pazarlıkla ucuza almaya çalışın.

Domainler neden önemlidir?

Bunun en büyük açıklaması domainlerin sizin veya firmanızın internetteki yüzü olmasıdır, İnternette sizin adınız ve perestijiniz domainlerden geçmekte kaliteli ve iyi bir domain ile kurulan sitenin internette büyük işler yapacağı aşikar.
Popüler bir alışveriş siteniz olabilir, kurumsal firmanız olabilir kaliteli bir domain alarak alan adınıza ve web sitenize yapacağınız seo işlemleri ile ciddi bir müşteri potansiyeli oluşturabilir büyük paralar kazanabilirsiniz
Önemli bir noktada size bilgi vermek isteriz domain alırken veya satarken aceleci olmayın bir domaini alırken acele ederseniz ciddi bir kayıba ugrayabilrisiniz bunun araştırmasını iyi yapmalı ve geleceğine göre yatırımınızı yapmalısınız.
Domain Alırken unutmamanız gerekn bir nokta da Tek kelimeler her zaman daha akılda kalıcı olduğu için satışı kolay domainler örneğin kalem.com buradaki örnekten yola çıkara araştırmanızı yapın.

Domain satarak para kazanmanın yollarını öğrenirseniz zekice yatırımlarla kısa sürede ciddi gelir kapısı oluşturucaksınız.

Written by 

BLOG BİZİM İŞİMİZ BABBBAAAA!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir