Google Adsense TBM Arttırma

Reklam Yerleşimi

Herşeyden önce gelen şey doğru reklam yerleşimi olacaktır. Doğru reklam yerleşimi yaptığınızda gelen en güzel TBM’yi zaten kazanacaksınız demek oluyor.
Peki neye göre reklam yerleşimi yapmalıyız? Google Analytics kısmından en çok tıklanan, görüntülen içeriğinizi hedef alın. Daha sonrasında en çok tıklananlara tek tek yerleşimi yapın. Bu size yüksek miktarda TBM Kazandıracaktır. Google’ye nekadar çok tıklama ve etkileşim kazandırırsanız Google’de size okadar fazla değer verecek ve TBM’nizi arttıracaktır.

HASSAS KATEGORİLERİ DÜZENLEME

Google Adsense hesabınıza giriş yaparak yukarı kısımda bulunan Reklamlara İzin Ver& Reklamları Engelle kısmının içerisinde yer alan Hassas Kategoriler’e tıklayın.

Google Adsense burada bulunan Cinsel Sağlık, Kilo Verme, Siyaset, Büyü, Din, Flört gibi konuları hassas olarak tanımlar ve size bunları engelleme hakkını sunar. Bu reklamların TBM oranları zaten çok az olduğu için size hiç bir faydası olmayacaktır.

Reklam Sunma Düzenleme ile Adsense Geliri Arttırma

Adsense’nin en çok kazandıran olayı kullanıcıya göre reklam kategorisidir. Şimdi şöyle kısaca anlatayım sizlere. Örneğin siz bir telefon almayı planlamaktasınız ve Google’de ucuz ama kaliteli telefonlar diye bir arama yaptınız veya hayalinizdeki telefonu arattınız. Google sizi tanımlıyor ve girdiğiniz Adsense ilşe çalışan sitelerde sizin aratmış olduğunuz içeriğe göre reklam çıkarıyor karşınıza. Yani bu nedemek oluyor kişi zaten bununla ilgileniyor. Bundan dolayı kişinin tıklama olayı artacaktır. Bu sebeple zaten Google size hak ettiğinizin fazlasını verecektir.

Reklamları Engelleme ( Reklam İnceleme Merkezi / Ad Review Center )

Google Adsense’nin en sevdiğim özelliklerinden biriside istemediğimiz reklam yayımcısının reklamları ile çalışmak gibi bir lüksümüz yok. Yani TBM’si az olan reklamları sitemizde yayımlatmayabiliyoruz. Şimdi gelelim bunu nasıl yapıyoruz. Reklamlara İzin Ver & Reklamları Engelle sekmesi altında bulunan Reklamlar ( Reklam İnceleme Merkezi ) sekmesine girelim. NOT: Bu kısım görünmüyorsa bunu aktif edin ve 24 saat bekleyin. Çıkan reklam kategorilerini görebilirsiniz ve buradan düşük puan yazanları engelleyebilme şansını yakalayabilirsiniz. Direk ”Engelle” butonuna tıkladığınızda yanlızca o reklamı engelleyeceksiniz. ”Genişlet” kısmına basarak sitenin sol tarafında bulunan “block this Adwords Account” butona tıklayarak o yayımcının bütün reklamlarını engelleyebilmektesiniz.

Written by 

BLOG BİZİM İŞİMİZ BABBBAAAA!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir