İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARI

GOOGLE REKLAMLARI

Google’nin sizlere yaptığınız iş karşılığında vermiş olduğu reklamlara dayatılır. Örneğin kaliteli bir Blog veya Websiteniz varsa tabi buna Youtube’de dahil olmak üzere. Yanı sıra Admob adı verilen oyunlarda yayınlanan reklamlarda dahildir.

NİCHE BLOG KURARAK

Bu nedir diye soracaksınız elbette. Niche (Niş) dediğimiz olay Google üzerinde aranma hacmi çok yüksek olan blogların adlarına denir veya sitelerin. Örneğin Googlede aratıyorum ”Sırtım ağrıyor ne iyi gelir?” çıkan uzantı neiyigelir.com gibiyse En kafada çıkacaktır. Bu tarz blok açmak hit açısından çok daha iyidir.

UDEMY’DE KURS VEREREK

Örneğin İngilizce’de çok iyisiniz. İngilizce Eğitimi diye bir kurs verip verdiğiniz kurslarıda parayla satabilirsiniz. Bütün herşeyin kursunun burda satışı mümkündür.

BACKLİNK SATIŞI YAPARAK

Bir Blogunuz yahut bir web site’niz varsa sitenizin içerisinden Footer,Header,Sample linkler satarak para kazanabilirsiniz. Peki müşteriyi nereden bulurum derseniz r10 ve wmaraci gibi sitelerden profil oluşturarak satabilirsiniz. Linki nasıl ekleyeceğinizi googleden araştırarak bulabilirsiniz.

TWİCH YAYINLARI YAPARAK

Oynadığınız oyunun veya eğlenceli buldunuz birşeyleri yaparken Twich üzerinden yayın açarak para kazanabilirsiniz. Twich’in para kazanma gibi birşeyi yok. Fakat olay şöyle, yayınınıza gelen izleyiciler size ”Donate” adı verilen bağış atıyorlar. Bu şekilde kendinize kitle elde edebilirseniz para kazanmanız mümkün olacaktır.

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI YAPARAK

Eğer sosyal medya üzerinde başarılı olduğunuza inanıyorsanız insanlara sosyal medya danışmanlığı yapabilirsiniz. Müşteriyide yukarıda bahsettiğim gibi r10 ve wmaraci gibi forumlardan sağlayabilirsiniz.

MAKALE YAZARLIĞI YAPARAK

Bu artık çöp olmuş bir sistemdir. Kalıcı bir şekilde kazanç sağlamak mümkün değildir. Tavsiyem olmamasına rağmen yaygın olarak yapılan bu sektörü buraya koyma gereksinimde bulundum. 100 Kelimesi 1.5 tl gibi fiyatlardan başlamakta ve yine r10 ve wmaraci gibi forumlarda ticaretini yapabilirsiniz.

LİNK KISALTARAK

Aslında en kolay para kazanma yöntemi olan bu yöntemdir. Link kısaltarak para kazanma. Fakat fazla emek ve çaba ister. Yine bu sektörü tavsiye etmiyorum fakat yinede söyleme gereksinimi hissettim.

ANKET DOLDURARAK

Aslında bunu bu listeye koymayı gerçekten istemiyorum rezil bir sistem. Fakat yinede para kazanmaya başlamaya çalışan insanların çoğu bu yoldan geçtiği için koyma gereksinimi buldum kendimde. Googleye anket doldurarak para kazanma siteleri yazdığınızda çıkan sonuçlardan birine girip anket doldurarak kazanmaya başlayabilirsiniz.

İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARI 2020

Written by 

BLOG BİZİM İŞİMİZ BABBBAAAA!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir