İyi Lider Olmanın Sırrı: Görev Dağılımı Yapabilmek

Mezun oldunuz işe girdiniz işleriniz güzel gitti ve yönetici oldunuz belki kulağa çok hoş gelebilir ama yönetici olmanın bir lider olmanında zorlukları var nasıl mı?Yönetici olmak daha fazla iş yükünü omuzlarına almak demektir zamanla bu yükten kaynaklı ekibiniz de çatlak oluşabilir, sizinle çalışmak istemeyenler olabilir, stresli ve zorlu günler de iyi kararlar vermeniz gerekecek. Yönetici olmak hem mental hemde bedenen sizi yoracaktır ama bunun üzerinden gelmek için belirli taktikler var iyi bir lider nasıl olunur iyi bir lider neler yapar açıklayalım.

  • Ekibinizle iletişimde kalın her ne sorunu olursa olsun onları dinlemelisiniz yada her ne problemleri olursa olsun onlara yardımcı olmalısınız iyi bir lider ekibini de koruyan ve sorunları çözen kişidir, O an hatalı bile olsa ekip arkadaşınızı dinlememezlik yapmayın.
  • İşleri arka planda yönetin nasıl mı bütün ekip sizin elinizin altında olabilir ama onların işine sürekli müdahale etmeniz onların iş performansını etkileyebilir işi takip etmiyorum havası vermıyeceksınız ama her dakika da işin üstündeyim havası da vermiyeceksiniz onları bunaltmadan kontrol etmelisiniz.
  • Onlara ilham verin Ekip üyesi arkadaşlarınıza çalıştıkları projede veya işte başarılı olmaları durumun da teşekkür edip güzel çalışmalarından ötürü tebrik etmelisiniz bu işte iyi olduğunu ona söylerseniz iş motivesi artar gelecek işler de daha verimli olacaklardır Başarısız bir işte ise ekip arkadaşınızı şirkette yalnız bırakmamanız lazım onu yalnız bırakırsanız kendine olan güveni gider ve ekibe fayda sağlayamaz onlara hatalarında ve başarısızlıklarında arkalarında oluğunu hissettirin.
  • Net olun! Ekip arkadaşlarınız ile konusurken onlara net cevaplar verin Evet, Hayır, gibi Ekipteki biri soru sordupunda veya bir ceap istediğin de ona açıklayıcı ve net olmalısınız yoksa ekip içinde size güvensizlik oluşabilir.

Başarılı bir yönetici ekipleri içinde ve şirkette iyi bir görev dağılımı yapar ise ekip arasında da bu görev dağılımları örnek olur ekip yöneticisini örnek alarak şirkete daha çok verim sağlar, İyi bir liderin amacı da zaten Örnek olmak.

Written by 

BLOG BİZİM İŞİMİZ BABBBAAAA!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir